KRAJINKA AVENTÍNO

Súkromná materská škola

Škôlka AVENTÍNO to najlepšie miesto pre Vaše dieťa!

Interakcia

Pri tvorbe vzdelávacieho programu „MOSTY“ sme vychádzali zo skúseností vzdelávania dvoch kategórií detí: vedomostne schopných detí, vyhľadávajúcich individuálny spôsob hry a práce a detí s vysokým sociálnym duchom tímovej spolupatričnosti. I keď je našim cieľom dosiahnutie optimálnej poznávacej, senzomotorickej a sociálno-citovej úrovne detí, ťažisko programu „MOSTY“ je v jeho pilieroch - mostoch, umožňujúcich deťom takému učeniu, ktoré vytvára príležitosť získavania a fixácie kognitívy a vnímania v každodennej realite, ale nie na úkor sociálnych zručností, spolupráce v skupine a komunikačných kompetencií. Program a jeho ciele sú spracované do rozprávkového rámca, ktorý je pre deti prirodzený. Ide o rozprávku o „Krajinke Aventíno“, ktorú predstavuje priestor materskej školy, kde budú žiť.

Vo výchovno-vzdelávacích cieľoch sledujeme príbeh rozprávky „Krajinky Aventíno“,kde žijú obyvatelia (deti materskej školy, ich rodičia a ďalší obyvatelia širšej komunity). Na každej triede je farebne zvýraznené územie, ktoré trieda z krajiny zaberá. Deti sa tak môžu prirodzene učiť každodenným spoločenským činnostiam. V každej činnosti a didaktickej aktivite sú zapojené všetky zmysly, ktoré využívame alebo stimulujeme počas bežného sociálneho kontaktu.